تبلیغات
یادداشت های طلبه سرباز

به نام او که ما را مختار آفرید برای آزمودن تا «ْ لِیَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ یَخافُهُ بِالْغَیْبِ فَمَنِ اعْتَدى‏ بَعْدَ ذلِكَ فَلَهُ عَذابٌ أَلیمٌ »: تا اینکه مشخص کند چه کسی از خداوند نادیده می ترسد و هر که بعد این تجاوز کند برایش عذابیست دردناک

در یکی از این شبکه های تلویزیونی یکی از رؤسای پلیس راهور صحبت می کرد . من که اغلب از آمارهای این بزرگواران خوشم میاد صبر کردم تا شاید آماری را دوباره اعلام کند . بعد از کلی توصیه آمار زیبایی داد که از یک طرف خنده دار و کنایه دار و از طرف دیگر با عث تأسف بود .

ایشون فرمودند(به این مضمون که ): طبق تحقیقات ما برای اینکه قانون به طور کامل اجرا بشود باید کنار هر علامت راهنمایی رانندگی یک پلیس قرار داده شود تا قوانین راهنمایی و رانندگی را بتوان اجرا کرد !

البته جدیدا هم برای اجرای بهتر جریمه ها سرسام آور شد .

دلیل این امر هم این است که وقتی ما خودمان اهتمامی برای تربیت شدن نداریم و هر آن چه را که بخواهیم ، اجرایی می کنیم ،پس کسانی دیگر باید چوب و چماقی در دستشان باشد تا به یک انسان متمدن تبدیل شویم همان کاری را که در اروپا انجام می دهند .(دوستان من بدانید که در اروپا هم به این شکل فرهنگ سازی می کنند و ببینید وقتی کسی ماشین رالی را در خیابان می راند حدود پنج سال پیش 25000 دلار جریمه می شود دیگر آیا این امکان وجود دارد که بدون فرهنگ باقی بماند ؟!!)

از این ها گذشته شاید به این دلیل که «إِنَّهُ كانَ ظَلُوماً جَهُولا»(: همانا او خیلی ظالم و جاهل است ) هست و جزو «أفَرَأَیْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلهَهُ هَواه‏»(:آیا نمی بینی کسی که عشق و دلخواهی های خود را خدای خود قرار داده است ؟) می باشد از این حربه ی بهشت و جهنم استفاده کرده که کسی هم که صلاح خودش را نمی داند بالاخره به راه بیاد .

شاید خدا- پناه بر خدا - نمی دانسته! که اگر این  انسان ظالم و نادان، خود آتش را به صورت کاملا عملی نبیند فایده ندارد و حرکت نمی کند .

و آه از آن روزی که طلبه مثل حقیر یا کلا کسانی که مسئولیت مدیریتی یا فرهنگی دارند هم به این وضع افتاده باشند و دیگر سنگ روی سنگ بند نمی آید

رفتم پیش مدیر محترم و می خواستم باز مثل همیشه از وضعیت کتابخانه گله کنم. شروع کردم و حاجی فرمودند : گاهی ما تخلف می کنیم ، گاهی شما تخلف می کنید ، شما مگه تخلف نمی کنی ؟ جوابی نداشتم جز اینکه بگویم :بله همینطور است .

جوابم را گرفتم آن هم در حد بوندس لیگا

از کل این صحبتهایی که داشتم خودم به این نتیجه رسیدم که تا وقتی خودم نخواهم قانونمند باشم دیگران هم این امر را نمی خواهند  و اینکه ما ها ( بعض یا اکثر یا ...) طوری تربیت شدیم که تا وقتی کنار هر برگ قانون یک مسئول نباشد خودمان آن قانون را اجرا نخواهیم کرد و با توجه به این این سؤال مطرح می شود که آیا با این اوضاع واقعا پس از خروج از مدرسه می توانیم جامعه را اداره کنیم ؟؟؟ باشد که در این موضوع هم بفکریم

والسلام  التماس دعا

 


نوشته شده در دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 توسط طلبه سرباز | نظرات ()
طبقه بندی: بیداری